Mam na imię Malik i mam 39 lat. Urodziłem się w Afganistanie. Moja religia jest inna od głównej religii Afganistanu.
Przez wiele lat ludzie, którzy przynależeli do mojej religii byli sądzeni. Było to bardzo trudne dla mojej rodziny.
Parę lat temu była tam wojna. Bardzo się bałem, że zostanę zabity. Opuściłem rodzinę, żeby udać się do Europy i zacząć nowe życie.
Szedłem przez wiele kilometrów. Czasem nie miałem jedzenia i gdzie się zatrzymać. Niektórzy ludzie z którymi podróżowałem zmarli.
Wreszcie dotarłem. Spotkałem kilku ludzi z mojego kraju, którzy mi pomogli. Nie wiem co bym bez nich zrobił.
Zacząłem się uczyć języka, ale było to trudne. Wiedziałem, że rozmawianie w tym języku jest ważne, aby dostać pracę.
Uczyłem się przez wiele lat, na początku, aby poznać język. Było ciężko, ale lubię uczyć się nowych rzeczy.
Po uczeniu się zacząłem pracę. Najpierw pracowałem w restauracji, a potem zostałem nauczycielem, ponieważ chciałem pomagać innym.
Mam nadzieję, że pewnego dnia wrócę do Afganistanu. Wiele ludzi tam potrzebuję pomocy i chcę im pomóc.